جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 164
» آخرین کاربر: Hooshmandsazan96
» موضوعات انجمن: 62
» ارسالهای انجمن: 65

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 5 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 1 کاربر عضو | 4 مهمان
MichaelMearl

آخرین موضوعات
صنعت چاپ ایران و چشم اندا...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: جعبه
دیروز, 05:24 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 4
رعایت نکات زیر در سیم کشی...
انجمن: خدمات ساختمان
آخرین‌ارسال: Hooshmandsazan96
19-05-2018, 09:43 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 4
اسامي قبول شدگان نمونه دو...
انجمن: معرفی سایت
آخرین‌ارسال: bhrprn
19-05-2018, 12:34 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 9
ковши норийные нц 100 , г...
انجمن: گردشگری
آخرین‌ارسال: MichaelMearl
18-05-2018, 05:57 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 7
ковши норийные гост , нор...
انجمن: گردشگری
آخرین‌ارسال: MichaelMearl
17-05-2018, 04:23 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 26
فروش ارز در صرافی ممنوع ش...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: صرافی رویال
15-05-2018, 12:23 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 18
animated smiley graphics
انجمن: گردشگری
آخرین‌ارسال: WilliamyqFek
12-05-2018, 07:10 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 48
army uic list
انجمن: گردشگری
آخرین‌ارسال: WilliamyqFek
10-05-2018, 06:57 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 101
jav movies online
انجمن: گردشگری
آخرین‌ارسال: Brianbup
09-05-2018, 01:26 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 115
jav forum
انجمن: گردشگری
آخرین‌ارسال: MichaelJeork
09-05-2018, 09:26 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 178

 
  صنعت چاپ ایران و چشم انداز سرمایه گذاری بین المللی
ارسال‌شده توسط: جعبه - دیروز, 05:24 AM - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

صنعت چاپ ایران و چشم انداز سرمایه گذاری بین المللی
صنعت چاپ ایران، از نگاه ارایه دانش های تخصصی، موقعیت استراتژیک کشور و سایر عوامل انسانی و اقتصادی و قابلیت های موجود، از پتانسیل های بسیار بالایی برای ارتقای وضعیت خود برخوردار است، وضعیت فعلی ایران ناشی از فاکتورهای متعددی است که برخی از آنها به صورت مقطعی و برخی دیگر از نوع دلایل بنیادی هستند.
قابلیت های ایران برای تبدیل شدن به قطب تولید محصولات چاپی در منطقه را می توان چنین برشمرد :
۱-  تنوع اقلیمی:  ایران از تنوع اقلیمی بی نظیری برای تولید اقتصادی و با کیفیت انواع محصولات چاپی را داراست.
۲- نیروی کار ارزان و فراوان : ایران تقریبا جوان ترین کشور دنیاست و این نیروی کار جوان و ارزان نسبت به کشورهای پیشرو در امر محصولات چاپی مزیتی برای توسعه این بخش محسوب می شود.
۳-  وجود روزهای فراوان آفتابی و تعداد روزهای ابری کم:  نور از مهم ترین نیازهای کسب و کار است است خوشبختانه در ایران به دلیل شدت تابش مطلوب و روزهای آفتابی بالا مشکل چندانی از نظر نور وجود ندارد و همین موضوع بسیاری از هزینه ها را پایین می آورد.
۴-  وجود انرژی فسیلی فراوان و ارزان قیمت : ایران از نظر ذخایر هم از نظر ذخایر نفتی و هم گازی مقام دوم جهان را داراست. از سوی دیگر محصولات چاپی نیاز مبرم به سوخت ارزان برای تولید و حمل و نقل دارند و تفاوت فاحشی را در قیمت تمام شده ایجاد می کنند که این مزیت در صورت استفاده درست. افزایش حضور جهانی و صادرات ایران را در پی خواهد داشت. گفتنی است که هزینه های سوخت و نیروی انسانی به تنهایی حدود ۷۰ درصد کل هزینه های جاری تولید را در کشورهایی نظیر هلند به خود اختصاص می دهند.
۵- نزدیکی ایران به بازارهای بزرگ مصرفی جهان:  کشورهای عربی همسایه و حوزه خلیج، کشورهای تازه استقلال یافته، روسیه و اروپا از مراکز مهم مصرف به شمار می روند که مرکزیت ایران می تواند مزیت بزرگی محسوب شود. در بازارهای آینده این محصولات می تواند برای ایران که نزدیک ترین تولیدکننده به این بازار است مزیت بزرگی باشد.
۶- وجود جمعیت ۸۰ میلیونی ایران و با احتساب بازارهای همسایه به عدد  ۳۰۰ میلیون می رسد.
۷- امنیت سیاسی بالا در مقایسه با دیگر مکان های سرمایه گذاری.
۸- تغییر نگاه دولت جدید به مسایل سرمایه گذاری خارجی در کشور.
و هم اکنون در سایه تحولات سیاسی داخلی و بین المللی نشانه های مثبتی برای اقتصاد کشور و به تبع آن صنعت چاپ ایران پیش بینی می شود. خوشبختانه چشم اندازهای پیش روی صنعت چاپ، نوید بخش افق های تازه ای است و بازارهای بالقوه بسیاری در برابر این صنعت گشوده شده است که از آن جمله می توان به حوزه وسیع بازار صنایع چاپ و بسته بندی در منطقه و داخل ایران اشاره کرد.
کارشناسان این حوزه در ایران معتقدند یکی از وجوه و بخش های بزرگ صنعت چاپ در دنیای مدرن مربوط به صنایع بسته بندی است و سیاست گذاری ها دروراستای توسعه فعالیت های گسترده در این بخش حکایت از اهمیت این حوزه دارد. چرا که یکی از مهمترین شاخصهای رشد و توسعه اقتصاد هر کشور میزان رشد صنعت چاپ و بسته بندی آن است.
خوشبختانه با تحولاتی که پس از توافق تاریخی ژنو روی داد، هم اکنون طرف های اروپایی وآسیایی به شکل بهتری جوابگوی طرف های ایرانی خود هستند و زمینه های مثبتی برای گسترش همکاری هایی متقابل در حال شکل گیری است و فرصتی طلایی برای مذاکره و گفتگو با متولیان بخش خصوصی و نهادهای نظارتی ایران بوجود آورده است و متولیان ایرانی این صنعت مشتاقانه پذیرای سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف چاپ و به خصوص در صنعت بسته بندی اند.
با توسعه سطح توافق های ایران با کشورهای مختلف به خصوص در حوزه صنایع، حمل و نقل، نفت و انرژی، توریسم، بانک و بورس، کشتیرانی و... جامعه کسب و کار ایران به شدت نیازمند استفاده از خدمات چاپ و بسته بندی در سطح بزرگی است که در اینجاست که اگر سرمایه گذاران خارجی بتوانند در شرایط کنونی دست به کار شوند و قراردادهای اقتصادی را در زمینه سرمایه گذاری حوزه چاپ و بسته بندی را با ایرانیان به امضا برسانند. مطمئن باشند که سود هنگفتی را در این راه بدست خواهند آورد و توامان با شکوفا شدن صنایع بسته بندی، تعداد قابل توجهی شغل جدید ایجاد شده و سرمایه گذارهای خارجی آمادگی خواهند داشت با آوردن تکنولوژی پیشرفته صنایع چاپ و گرافیک در توسعه صنعت چاپ ایران همکاری و شرکت فعال داشته باشند.
تولید پلیت های CTP ، تولید مرکب های چاپ با کیفیت بالا، تولید انواع کاغذ، مقوا و ورق های کارتنی از صنایع جانبی خواهند بود که با توسعه صنعت چاپ رونق خواهند گرفت که خود عامل اشتغال و توسعه خواهند شد.
بهره گیری از سرمایه گذاری و فن آوری های پیشرفته و تجربه های ارزشمند در تولید و صادرات موجب می شود بهترین کیفیت چاپ با حداقل قیمت تمام شده در ایران قابل تولید شود و عملا، علاوه بر پوشش نیازهای فراوان داخلی امکان صادرات محصولات چاپی به کشورهای خارجی نیز فراهم می شود. بدین ترتیب می توان پیشرفت منظم و پایدار بازار چاپ ایران را انتظار داشت که امری حتمی است که تحقق می یابد.
البته در این عرصه کاستی های مهمی نیز وجود دارد که به عنوان چالش های عمده صنعت چاپ ایران مطرح است. برای مثال بخش عمده ای از چاپخانه های ایران با تجهیزات قدیمی و در چهار چوب و فضای دولتی اقدام به چاپ می کنند که در نتیجه تولید آن ها با مشکلات کیفی مواجه بوده و قیمت تمام شده آن ها به هیچ وجه قابل رقابت نیست.
بنابراین برای باقی ماندن در کوران رقابت های بین بخشی و بین المللی لازم است که با درک اهمیت و نقش بلامنازع فن آوری های نوین در طراحی، تولید و عرضه محصولات و خدمات مختلف فرهنگی و هنری و افزایش بهره وری و شکوفا کردن ظرفیت های قوی نیروی انسانی و ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه صنعت چاپ، در زمینه نوسازی شبکه چاپخانه های کشور و به کارگیری سخت افزارها و نرم افزارهای مدرن امروزی در این شبکه اقدام کرد و نباید فراموش کرد که صنعت چاپ و صنایع وابسته نقش مهمی در مبادلات بین المللی ایفا می کند. از بسته های کالاها گرفته تا چاپ لیبل، چاپ کتاب، چاپ کاتالوگ ، چاپ بروشور و چاپ جعبه و مطبوعات، انواع و اقسام لفاف و بسته بندی کالاها، تابلوها و استند تبلیغاتی و  پوسترهای تبلیغاتی، چاپ صنعتی و... از جمله این کارکرد است.
در دنیای تولید و تجارت امروز هیچ یک از محصولات صنعتی و تولیدی، از خدمات و تولیدات صنایع چاپ بی نیاز نیستند و برای نفوذپذیری محصولات تولیدی یک کشور در بازار داخلی و بازارهای جهانی، صنایع چاپ پیشرفته کشورها نقش بسیار عمده ای در معرفی توانمندی های تولید و تجارت هر یک از کشورها ایفا می کنند.
در حال حاضر تولید محتویات نفیس و اثرگذار به علت ضعف امکانات و ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری، در اختیار کشورهای دیگری مانند چین و ترکیه قرار گرفته است و همین مساله سرمایه گذاری های بین المللی را به جای ورود به ایران به کشورهای فوق سوق می دهد و این فرایند یکی دیگر از چالش های جدی صنعت چاپ ایران به شمار می رود.
دستیابی ایران به مقام نخست منطقه در افق چشم انداز، نیازمند توسعه همه جانبه صنعت چاپ، ایجاد زیرساخت های لازم، آموزش نیروی انسانی، بازسازی و نوسازی صنایع چاپ، بسترسازی های قانونی و حقوقی برای حضور بیشتر در بازارهای بین المللی است و حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در این بخش است. این همه نیازمند عزم ملی و ایفای نقش فعال همه مدیران و دست اندرکاران موثر و مرتبط کشور است.
قدر مسلم این که صنعت چاپ می تواند گام های شتابانی را به سوی توسعه بردارد. به این منظور توجه به مواردی چون سرمایه گذاری در انتقال پیشرفته ترین تکنولوژی چاپ افست، چاپ فلکسو و چاپ دیجیتال، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی چاپ برای بهره برداری کامل از تکنولوژی خریداری شده، تحقق سالیانه ۳ میلیارد دلار گردش مالی صنعت چاپ ایران در آینده با پوشش نیازهای داخلی و نیاز کشورهای پیرامونی با تاکید بر چاپ بسته بندی و چاپ لیبل، چاپ دیجیتال، کتاب و نشریات و بالاخره فروش دانش فنی به کشورهای منطقه راهگشا خواهد بود.
ضرورت ایجاد و گسترش سرمایه گذاری در حوزه چاپ و بسته بندی از طرف سرمایه گذاران برگ برنده ای است که نیاز به هوشیاری و درایت در این مقطع از زمان دارد که هر شخص یا شرکتی با شم بازار خود می تواند آن را دریافت و در راه آن قدم اصلی را بردارد.
منبع : چاپ و نشر

چاپ این بخش

  رعایت نکات زیر در سیم کشی ساختمان توصیه می شود :
ارسال‌شده توسط: Hooshmandsazan96 - 19-05-2018, 09:43 AM - انجمن: خدمات ساختمان - بدون‌پاسخ

 

1- جهت تامین برق اجاق گاز، محل قرار گیری پریزها می بایست در ارتفاع پایین تر از سطح اجاق گاز باشد.
 
2- از آنجایی که هود در بالای اجاق گاز قرار می گیرد برای برق رسانی به هود، از پریز اجاق گاز یک سیم فاز و یک نول به سمت هود کشیده شوند.
 
3- با توجه به سبک معماری خانه های امروزی که وروردی آشپرخانه ها معمولا به شکل اپن است و معمولا تلفن بر روی اپن قرار می گیرد جهت این مورد نیز پریز برق و تلفن در نظر گرفته شود.
 
4- حتما دقت شود که کلید روشنایی سقف آشپرخانه در ورودی آشپزخانه تعبیه شود تا ساکنین در هنگام شب و تاریکی جهت روشنایی به مشکل برنخورند.
 
5- هرگز در کنار ظرفشویی پریز برق قرار ندهید. زیرا به دلیل رطوبت امکان ایجاد اتصال کوتاه و حتی آتش سوزی است.
 
6- ترجیحا کلید جداگانه برای هالوژن های آرک آشپزخانه در نظر گرفته شود زیرا این چراغ ها همیشه لازم نیست روشن باشند.
 
7- نکته مهم در سیم کشی پذیرایی این است که کلیدها و پریزها هر کدام به صورت مجزا اجرا شوند و بر اساس استاندارد سیم کشی ساختمان، از هر پریز به پریز دیگر از سیم هایی به قطر ۲٫۵ استفاده شود و در نهایت به جعبه فیوز منتهی شود.
 
 

چاپ این بخش

  اسامي قبول شدگان نمونه دولتي
ارسال‌شده توسط: bhrprn - 19-05-2018, 12:34 AM - انجمن: معرفی سایت - بدون‌پاسخ

برای مشاوره و اطلاع از  اسامي قبول شدگان نمونه دولتي  به سایت ایران تحصیل مراجعه کنید و مشاوران به صورت تلفنی و حضوری به شما کمک میکنند.
 
آدرس سایت ایران تحصیل
https://irantahsil.org/

چاپ این بخش

  ковши норийные нц 100 , гост на ковши норийные , Узин - МЕГАСТО
ارسال‌شده توسط: MichaelMearl - 18-05-2018, 05:57 PM - انجمن: گردشگری - بدون‌پاسخ

ООО "МЕГАСТО" предлагает ковши норийные - по недорогим ценам.

ковши норийные , ковши норийные цена ковши норийные укз купить ковши норийные в челябинске гост ковши норийные производители норийные ковши

[عکس: ea4f070602f18abc01fd05a95417e0c5.jpg]

Доступные цены, широкий ассортимент.
Быстрая доставка по Украине!

Звоните, о цене договоримся !!!

Телефоны:
(04563) 46988
(067) 5044185
(067) 4617966
(050) 3020622
(093) 1896483

Web: http://megasto.com.ua
09113, Украина, г. Белая Церковь, ул. Турчанинова 23
ООО "МЕГАСТО" - плательщик НДС

[عکس: 05.jpg]Всегда в наличии:

ковши норийные и болт норийные
ковши норийные изготовление
завод фрегат норийные ковши
ковши норийные стальные
купить ковши норийные в воронеже
ковши норийные полимерные
ковши норийные полимерные купить в
ковши норийные пластиковые
норийные ковши объем
норийные ковши фрегат
ковши норийные полиуретановые
норийные ковши размеры
ковши норийные от производителя
гост ковши норийные
ковши норийные 175
норийные ковши цельнотянутые
ковши норийные металлические размеры
купить ковши норийные в челябинске
ковши норийные купить
ковши норийные производители

ковши норийные фрегат
ковши норийные металлические цена
норийные ковши завод
укз ковши норийные
ковши норийные и болт норийные
ковши норийные металлические от производителя
ковши норийные фото
норийные ковши цельнотянутые размеры
ковши норийные стальные
норийные ковши на 200
сварные норийные ковши
прайсы на ковш норийные
чертежи ковши норийные
ковши норийные jet
норийные ковш
ковши полимерные норийные
ковши норийные укз 175
материал на норийные ковши
норийные ковши размеры
ковши норийные металлически
норийные ленты с ковшами


hvF43k5wfL 289O


ковши норийные купить в воронеже , норийные ковши цельнотянутые , Ирпень - МЕГАСТО
продать ковши норийные , агрополимер ковши норийные , Украина - МЕГАСТО
тендер ковши норийные , завод фрегат ковши норийные , Кропивницкий - МЕГАСТО
завод фрегат норийные ковши , ковши норийные пластиковые , Житомир - МЕГАСТО
норийные ковши цены , норийные ковши на 200 , Ровно - МЕГАСТО

цены на ковши норийные , ковши норийные 10 , Тернополь - МЕГАСТО
ковши норийные чертеж , норийные ковши украина , Борисполь - МЕГАСТО
прайсы на ковш норийные , материал на норийные ковши , Украина - МЕГАСТО
норийные ковши укз , норийные ковши на 200 , Гостомель - МЕГАСТО
ковши норийные завод , ковши норийные по размерам , Черкассы - МЕГАСТО

چاپ این بخش

  ковши норийные гост , норийные полимерные ковши
ارسال‌شده توسط: MichaelMearl - 17-05-2018, 04:23 PM - انجمن: گردشگری - بدون‌پاسخ

ковши норийные , норийные болты для ковшей ковши на ленты норийные норийные ковши на 200 ковши норийные кн гост на ковши норийные

f7rpf9Sg6L

چاپ این بخش

  فروش ارز در صرافی ممنوع شد
ارسال‌شده توسط: صرافی رویال - 15-05-2018, 12:23 PM - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

به گزارش اقتصادنیوز، محمد علی کریمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمابا اشاره به تامین غیرمستقیم­ نیازهای ارزی همه گروه های جامعه در دستور العمل های جدید بانک مرکزی­ تصریح کرد: با توجه به اینکه بانک مرکزی نیازهای ارزی همه گروه های جامعه را­غیر مستقیم و از طریق سامانه ها یا اخذ مدارک به صورت سیستمی انجام می دهد لذا فعلا ارزی به بازار صرافی ها تزریق نمی شود.

وی افزود: بنابراین فعلا خرید و فروش ارز در بازار منتفی است چرا که بانک مرکزی و دولت در تلاشند که ارز مورد نیاز همه گروه ها و اقشار جامعه را از طریق مصوبات­ جدید تامین کنند.
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در خصوص کارکرد صرافی ها پس از اجرای مصوبات ارزی جدید نیز گفت: صرافی ها همچنان هستند اما دو کارکرد دیگر­خواهند داشت؛ در مصوبه جدید ما سامانه نیما یا همان نظام یکپارچه مدیریت ارزی را تعریف کردیم که بناست صادرکنندگان غیرنفتی کشور ارزشان را در این سامانه عرضه کنند و واردکنندگان این ارزها را از طریق بانک ها و یا صرافی های مجاز بخرند.
کریمی در خصوص کارکرد دوم صرافی ها نیز تصریح کرد: ما هنوز در برخی نقاط جهان مشکل روابط کارگزاری داریم که بانک های ما با بانک خارجی روابط کارگزاری ندارند تا کار انتقال ارز و یا حواله جات را انجام دهند لذا صرافی ها به کمک ما می آیند و با تعیین حق الوکاله به مشتری در جابجایی منابع کمک می کنند.
وی یادآور شد: هنوز برای صرافی ها کار هست اما کارکرد آنها در حال بازتعریف است ولی به هر حال فعلا فروش ارز مستقیم توسط صرافی ها ممنوع است.
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی همچنین در خصوص قیمت ارز نیز گفت: قیمت همه کالاها و نیازهای واقعی کشور که از طریق وزارت صنعت و سامانه جامع تجارت ثبت سفارش می شوند و مسیر بانکی را طی می کنند؛ 4 هزار و 200 تومان خواهد بود و بر اساس تصمیم دولت نرخ دیگری نخواهیم داشت که این نرخ شامل تمامی ارزهای مسافری، دانشجوی و درمانی نیز می شود.
کریمی در ادامه در خصوص تعیین تکلیف ارزهای خریداری شده توسط دلالان ارزی نیز افزود: بر اساس دستور العمل های فعلی و مصوبات جدید قیمتی غیر از 4 هزار و 200 تومان برای ارز نخواهیم داشت لذا دلالان ارزی می توانند به همین قیمت ارز خود را به بانک ها بفروشند.
وی یادآور شد: بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نگهداری بیش از 10 هزار دلار ارز غیرقانونی است بنابراین­افرادی که بیش از این مقدار ارز در اختیار دارند می توانند در نظام بانکی سپرده گذاری ارزی داشته باشند که بانک مرکزی و نظام بانکی نیز متعهد شده است که ارز را به همان شکل ارزی بازپرداخت کند.
منبع

چاپ این بخش

  animated smiley graphics
ارسال‌شده توسط: WilliamyqFek - 12-05-2018, 07:10 PM - انجمن: گردشگری - بدون‌پاسخ

http://macrop.cl/index.php?option=com_k2...&id=464287 http://poster.berdyansk.net/user/AeroiAbson/ http://www.sepbysep.fr/memberlist.php?mo...ile&u=6028 http://forum.hertz-audio.com.ua/memberli...&u=2639377 http://rulogistika.com/user/Atszdblozy/ http://emilgozelov.co.nf/index.php?subac...AzzgrEmano http://www.wm-master.com/board/tools.php...AvavdCrymn http://powtalk.org/index.php?action=profile;u=5985 http://www.icunani.com/index.php/compone...r&id=24775
http://porkngrill.com/user/Aibhdunsow/ http://www.rudniy.kustanay.info/board/to...AckhoUttes http://russianculturalcenterinalaska.com...AuwbcWrips http://mundo.adjaranet.com/user/Atfjrsoync/ http://mammuts-md.de/index.php/component...r&id=35431 http://hotar.de/forum/memberlist.php?mod...le&u=13227 http://www.sels.ru/user/Aevzdnaits/ http://appu.te.ua/index.php/component/us...&id=512545 https://www.bitcoinairdropstrades.com/in...file;u=600
http://health.plazmamed.ru/tools.php?eve...AriyhFlons http://forum.onlinefootballmanager.fr/me...AgiglWisee http://polimedel.com/user/Aeeiddycle/ http://agroinfo.biz.ua/wr_board/tools.ph...AhhnvChiex http://rian-ck.ru/user/AutpfImiff/ http://iptv.nht.ru/index.php?subaction=u...AmfazHutty http://emilgozelov.co.nf/index.php?subac...AxkleEmano http://haleysautoandpawn.ca/smf/index.ph...e;u=871415 http://www.dialtimecommunications.com/in...&id=452716
http://forum.onlinefootballmanager.fr/me...AudcbWisee http://penpalsusa.net/users/adyyntoism http://frume.ru/forum/index.php?action=profile;u=180381 http://lady.mcvane.ge/user/Agpauicott/ http://artedu.uz.ua/user/AcdnuInits/ http://akkufish.de/index.php/component/u...r&id=46900 http://globaltvandmovies.com/users/agbzjplelo http://agro-info.biz.ua/wr_board/tools.p...Acrlvapeks http://wmx24.com/index.php?action=profile;u=212
http://minihumor.ru/index.php?subaction=...AhbavAgokS http://build-info.biz.ua/wr_board/tools....Aflzocooxy http://www.themoneyworkshop.com/index.ph...id=1946513 http://stowarzyszeniefeniks.org/index.ph...er&id=3575 http://globaltvandmovies.com/users/ajjqxplelo http://www.tcren.cn/home.php?mod=space&uid=1054662 http://3dncommunity.com/member.php?17013-Acbsvorect http://138red.com/forum/profile.php?id=435418 http://mail.cmichael.co.uk/index.php?opt...&id=486224
http://knigareceptov.com.ua/user/AenvvUnsus/ http://www.akadeemiake.ee/foorum/profile.php?id=12680 http://www.liliyatv.net/user/Ashynsuema/ http://itwoman.com.ua/index.php?subactio...AivyhDance http://haleysautoandpawn.ca/smf/index.ph...e;u=869383 http://forumjudi.site/profile.php?id=273778 http://www.hindusthanbank.com/index.php/...&id=226053 http://food-info.biz.ua/wr_board/tools.p...Atnavbrora http://forum.white-society.org/profile.php?id=256636

چاپ این بخش

  army uic list
ارسال‌شده توسط: WilliamyqFek - 10-05-2018, 06:57 PM - انجمن: گردشگری - بدون‌پاسخ

http://rkr.in.ua/user/Athfxsindy/ http://www.geofilmebi.com/user/Apaikabord/ http://energy.top6.mk/users/alsvxquova http://www.volnov.org.ua/rabota/tools.ph...AgjvlAmatt http://ryazprommebel.ru/index.php?option...&id=163537 http://galax.by/users/AvzioSmike http://logoped-kazan.ru/index.php/compon...id=2423321 http://www.9ru.ru/board/tools.php?event=...Amxttabert http://s1.centrasiatrade.kz/index.php/co...r&id=14153
http://xeogame.com/users/atlpsfloth http://gamessega.ru/user/Alwrzclelf/ http://gorbaik.h16.ru/rab/tools.php?even...Agblisople http://pokrovka-info.ru/board/boardtools...AqhrkScurl http://seksotur.ru/user/Ayygjguids/ http://hongduchonda.com.vn/index.php?opt...&id=112567 http://www.djsitesi.com/user/AsebachIcs/ http://metal-ua.info/wr_board/tools.php?...Akjqzquert http://www.dipkursak.ru/user/AkzzuDrusE/
http://www.sports3.bog.anapamenu.ru/user/AsmqcAbila/ http://alschool.kz/user/Aigbascaws/ http://nullsoft.altervista.org/index.php...AnamdBlill http://poster.berdyansk.net/user/AlkvxAbson/ http://m3arad.com/vb/member.php?u=271556 http://appsmyandroid.com/user/AlauaTweft/ http://www.ugeltacna.gob.pe/foro/index.p...file;u=530 http://www.wetasphalt.com/users/advymwaype http://www.ibk-tomsk.ru/index.php?subact...Aomzkbewly
http://forum.boiron.bg/profile.php?id=13954 http://management.stu.cn.ua/user/AtryqCoirm/ http://www.torrentlink.site/user/Admfrthifs/ http://0003u9f.wcomhost.com/mb/memberlis...le&u=20062 http://amirpakzad.com/index.php?subactio...AyfejSourn http://www.ya.lt/user/AdenlACina/ http://www.biz-for-all.ru/user/Awfkeclumb/ http://anapalife.com/users/Axkobplevy http://gorbaik.h16.ru/rab/tools.php?even...Acqmqsople
http://vzlomaster.com/user/Avhosshoub/ http://macrop.cl/index.php?option=com_k2...&id=464103 http://baijiamama.com/space-uid-11973.html http://dialtimecommunications.com/index....&id=453388 http://playpgl.com/user/Alvhuzoofe http://agro-info.biz.ua/wr_board/tools.p...Axdekapeks http://teamfastlane.com/Forum/index.php?...e;u=712269 http://brixton.com.ph/index.php?option=c...&id=132659 http://finansy.su/user/AjvkqEngic/
http://affirmcashloans.com/user/Adzgechili/ http://www.f-menow.ru/user/AidiiWrago/ http://kokosik1207.pl/user/AquchOvege/ http://test1.donntu.org/user/AyjopNoile/ http://appu.te.ua/index.php/component/us...&id=519138 http://anatomiyabf.mednf.uz/index.php?su...AicbxTinty http://bailbondsoflosangeles.com/index.p...&id=440316 http://www.jinhuabbs.com/space-uid-117190.html http://www.summit-parts.com/community/me...ile&u=4078

چاپ این بخش

  jav movies online
ارسال‌شده توسط: Brianbup - 09-05-2018, 01:26 PM - انجمن: گردشگری - بدون‌پاسخ

Tune in for some of the hardest and most needed adult clips online by simply surfing www.javstreaming.name, the number one place where you can watch any type of free hd porn videos your mind desires in seconds. The amazing porn stars, the finest students and many more, all available to rock your sexual fantasia with mind blowing porn sex videos. Only hardest adult content in HD image and with the best options you can get, all for free at www.javstreaming.name, the only place to perform your phantasy in proper modes.

چاپ این بخش

  jav forum
ارسال‌شده توسط: MichaelJeork - 09-05-2018, 09:26 AM - انجمن: گردشگری - بدون‌پاسخ

If you wish to watch some of the cool and extremely exclusive download free porn videos with just click, then you must visit jav porn mobile porn tube portal. Here at jav porn porn tube movies you will get hard free porn clips online and tons of amazing porn stars, all available and always on duty for the best porn experience.

چاپ این بخش